Uchiha Sasuke

Obrazek

Narozen: 23 červenec

Věk: 16 let

Krevní skupina: AB

Ninja registrační číslo: 012606

Výška: 168cm

Váha: 52,2 kg

Splněno: 7 D-misí, 1 C-mise, 2 B-mise, 6 A-misí

(Původní) Bydliště: Listová vesnice

 

 

 

O sporu mezi Sasukem a Itachim (bratrům) si přečtěte ve článku Itachi. Ale zkráceně jde o to, že Itachi vyvraždil celý Uchiha klan a tím také jeho otce a matku kromě Sasukeho. Sasuke ho za to nenávidí a chce ho zabít.

Sasuke je už od akademie velice silný, a je to žák s nejlepším prospěchem. Žije ovšem pro pomstu. Postupně se začíné kamarádit s Narutem, který je s ním v týmu 7 a dokonce se je schopen v určité dějové části za Naruta i obětovat. Naruto ho bere jako svého rivala a chce být stejně silný jako on. To se mu do jisté míry i daří a Sasuke začíná být naštvaný, protože musí sílit aby mohl svou pomstu provést. 

Osobně moc Sasukeho nemusím, ale hodně holek ho má rádo, kvůl jeho vzhledu. No každopádně je v současné fázi seriálu velice silný. :)

 

 

POZOR! Následující článek obsahuje Spoiler (příběh, který je obsažen v anime). Pokud jste seriál neviděli a nechcete si zkazit překvapení, nečtěte!

Obrazek

Sasuke chce být stále silnější, aby dokázal zabít svého bratra a tak odejde z listové vesnice (odejde od jeho přátel Sakury a Naruta) a  jde do učení k Orochimarovi. Orochimaru patří ke 3 Legendárním Sanninům a byl také v minulosti členem organizace Akatsuki ale odešel a proto ho chtějí členi Akatsuki zničit.  Sasuke se u něho učí do té doby, kdy si chce Orochimaru vzít jeho tělo, aby se opět převtělil a nezemřel a aby byl silnější a dokázal porážet Akatsuki. Sasukemu se to ale nelíbí a Orochimara zabije. Vytvoří si svůj vlastní tým (Karin, Suigetsu a Juugo) a jde se pomstít svému bratrovi, kterého nakonec zabije. Po smrti Itachiho se chystá zničit listovou vesnici, protože díky ní byl klan Uchiha vyvražděn.