Naruto Svět

 

1) Země větru - Písečná vesnice

 

V této vesnici bydlí nám známý Gaara spolu s Temari a Kankurem. Vůdce vesnice se nazývá Kazekage. Písečná vesnice je chráněna skalami, kvůli drsným podmínkám země větru. 

 

2) Země ohně - Listová vesnice

 

Děj se odehrává povětšinu v této vesnici. Pochází odtud hlavní hrdina Naruto spolu s mnoha dalšími postavami. Na skále u vesnice jsou vytesány tváře všech Hokage (vůdců vesnice).

 

3) Země země - Kamenná vesnice

 

Leží na severo-jihu. Z kamenné vesnice pochází člen Akatsuki Deidara. Vůdce kamenné vesnice se nazývá Tsuchikage. 

 

4) Země blesku - Mračná vesnice

 

Vůdce vesnice se nazývá Raikage. Únos Hinaty a smrt Nejiho otce této vesnici zrovna moc nepřidává na cti. :)

 

5) Země deště - Dešťová vesnice

 

Protože země leží ve středu okolních zemí, je to nejčastější bojiště, když je válka. Země je tedy velice chudá a loupeživá. V této zemi se zrodila organizace Akatsuki.

 

6) Země trávy - Travnatá vesnice

 

O této vesnici se neví nic, snad jen, že odtud pochází Karin, pozdější postava v Naruto Shippuuden.

 

7) Země vodopádu - Vodopádová vesnice

 

O této vesnici snad jen, že je nejlépe skrytá. Nemá silné ninji ale čerpá chakru s vody, které má až až. Pochází z ní člen organizace Akatsuki Kakuzu.

 

8) Země zvuku - Zvučná vesnice

 

Vesnice založená Orochimarem. Pochází odtud jeho služebníci jako třeba Dosu, Kimimaro, Tayuya a další.Vesnice byl založena hlavně kvůli zničení Listové vesnice. Vůdcem vesnice je logicky Orochimaru.

9) Země vody - Mlžná vesnice

 

Z této vesnice pocházejí ninjové jako je například Haku, Zabuza nebo člen organizace Akatsuki Kisame. Z této vesnice pochází také 7 šermířských pánů (Zabuza, Kisame...). Hlavou vesnice je Mizukage.