Gaara

Narozen: 19 leden

Věk: 16

Krevní skupina: AB

Ninja registrační číslo: 56-001

Výška: 166,1cm

Váha: 50,9 kg

Splněno: 0 D-misí, 9 C-misí, 8 B-misí, 14 A-misí, 3 S-mise

Bydliště: Písečná vesnice

 

 

 

Gaara je ninja z písečné vesnice. Má v sobě bijuu (ocasého démona) Shukaku (jednoocasý) a tak se ho stejně jako Naruta na začátku všichni straní. Jeho otec byl 4 Kazekage (vůdce vesnice). Gaarovi sourozenci jsou Kankuro a Temari. Na zádech nosí tykev s pískem, který mu slouží k boji. Na jeho čele je japonská znak, který znamená "láska".

 

POZOR! Následující článek obsahuje Spoiler (příběh, který je obsažen v anime). Pokud jste seriál neviděli a nechcete si zkazit překvapení, nečtěte!

 

Když je Gaara malý, všechny děti se ho bojí a chybí mu mateřská láska (jeho matka zemřela při jeho porodu). Jediný, kdo mu projevuje trocha lásky je jeho strýc Yashamaru. Jednu noc ovšem na Gaaru zaútočí neznámý ninja. Gaara ninju smrtelně zraní a zjisťuje, že ninja je Yashamaru.   S posledních sil Yashamaru říká, že Gaaru celou dobu nenávidí a že ho obviňuje ze smrti Gaarovi matky. Dále říká, že tento útok nařídil 4 Kazekage, Gaarův otec, protože Gaara je pro vesnici příliš nebezpečný. S těmito slovy Yashamaru umírá.

 

 

Z Gaary se postupem času stává vrah, který miluje jen sebe a nesnáší všechny kolem. Miluje zabíjení lidí! 

Když jde na chunninskou zkoušku do listové vesnice, potkává Naruta. Později Naruto zjišťuje, že Gaara je stejný jako on až na to, že Naruto si nakonec přátele našel.

Když se Naruto s Gaarou utká (je to opravdu velký boj), Gaara díky Narutovým slovům o přátelství zjišťuje, že láska je silnější než-li nenávist a stává se z něho úplně jiný člověk. Lidé z písečné vesnice ho postupně začínají uznávat a Gaara se stává Kazekagem vesnice.

Jednou je vesnice napadnuta Akatsuki. Gaara bojuje proti Deidarovi a je unesen. Akatsuki mu vyjmou z těla Shukaku a Gaara umírá.

Později ho však babička Chiyo svou schopností oživý a Gaara je dále Kazekagem tentokrát už bez démona ve svém těle. :)