Můj soused Totoro

Autor: Hajao Mijazaki

Hudba: Joe Hisaiši

Název japonsky: となりのトトロ

Délka: 86 minut

Žánr: dobrodružný, fantasy, rodinný

 

Příběh vypráví o dvou sestrách. Satsuke a její malá sestřička Mei. Společně s otcem se stěhují na venkov. Jejich matka je nemocná a tatínek má práce až nad hlavu a tak mají dvě sestřičky co v jejich novém domově zkoumat. Jednou je dokonce jejich zvědavost zavede až k lesnímu duchovi Totorovi, který jim ukáže svět takový, jaký ho neznají, ovšem je to pouze svět pro děti a nikoliv pro dospělé. :)

Film je dobrým odlehčením a relaxací. Patří ke starším dílům autora Mijazakiho, takže zdaleka nedosahuje kvalit jeho pozdější tvorby, kterou zde mám také v plné kráse. :) Přesto, mít u sebe takového Totora, nežilo by se mi špatně. :) Pro děti dílo, jako stvořené.

 

 

 

                                                               TRAILER

                             

 

 

Diskusní téma: Můj soused Totoro

Datum: 06.07.2014

Vložil: mila

Titulek: abc

je to nej film co jsem viděla

Datum: 16.01.2015

Vložil:

Titulek: Re: abc

pro mě taky

Datum: 07.02.2014

Vložil: Minimoman

Titulek: Prosím X(

Potřebuju vědět, kde bych mohlo sehnat totora ke stažení, prosím O:)

Datum: 22.02.2012

Vložil: Kuromaru

Titulek: xD

Tenhle film jsem, ač je to poněkud trapný, zkouknul teprve o jarních prázdninách. Sice se určitě nezařadí mezi mojí TOP 3 od Miyazakiho, ale i tak je to hezká podívaná a ztráta času to rozhodně není. I když pro ty náročnější na příběh a zvraty by to mohla být nuda. Je to přeci jen film spíš pro malý děti XD

Datum: 22.02.2012

Vložil: Hikage

Titulek: Re: xD

Ano, naprosto souhlasím. Částmi nuda ale celkově vcelku zábavné. (Hrozně mě tam štvala ta uječená mladší sestra, ale Totoro to plně vynahradil). :D
Pár filmových momentů bylo opravdu super a hlavně díky nim jsem tento film na stránky přidal. :) Stejně jako film "Ponyo z útesu nad mořem" je to hlavně pro mladší kategorii jak si ostatně napsal ale tento filmík se mi líbí více než Ponyo. .)

Datum: 15.11.2014

Vložil: wataši

Titulek: Re: xD

A kdo jsi, že to tvrdíš? Suchoprd číslo jedna? Ha!

Přidat nový příspěvek