Uchiha Itachi

Narozen: 9 červen

Věk: 21 let

Krevní skupina: AB

Ninja registrační číslo: 012110

Výška: 178cm

Váha: 58 kg

Splněno: 53 D-misí, 152 C-misí, 134 B-misí, 1 S-mise

(Původní) Bydliště: Listová vesnice

 

 

 

 Itachi... Hmmm.. no každopádně patří mezi nejoblíbenější a také nejsilnější postavy. Je to starší bratr Sasukeho a patří také k organizaci Akatsuki. K jeho nejlepšímu útoku patří Amaterasu-věčný oheň (oheň, který dohoří až poté, co úplně zabije svého protivníka). Je to uprchlý nindža z listové vesnice a v týmu je s Kisamem. V Sasukeho mládí vyvraždil celý jeho klan Uchihů včetně jeho vlastní matky a otce. Poté zdrhne. Proto ho Sasuke nenávidí a chce ho vidět v rakvi. Itachi je velice oblíbená postava, nejen díky jeho síle, ale také díky jeho klidné povaze.

 

POZOR! Následující článek obsahuje Spoiler (příběh, který je obsažen v anime). Pokud jste seriál neviděli a nechcete si zkazit překvapení, nečtěte!

Ale jednou se Itachi do listové vesnice vrátí. Sasuke ho chce zabít, ale je stále slabý a dostává akorát od Itachiho přes držku. Později se ale znovu střetnou a Sasuke Itachiho porazí. Následně se ale dozví, že Itachi není až tak zlý. Od Tobiho (také člena Akatsuki) se dovídá, že Itachi měl v minulosti misi. A to vyvraždit celý Uchiha klan. Proč? No protože listová vesnice tušila, že Uchihové chystají proti Listové vzpouru a tak měli u Uchihů špeha Itachiho, který následně klan vyvraždil, aby zabránil další obrovské válce a dalšímu krveprolití. (Totiž abyste tomu správně rozuměli klan Uchiha patřil do Listové vesnice a podporoval ji svou silou.) Ale jediného koho Itachi tu noc nedokázal zabít byl Sasuke. Měl ho opravdu rád. A tak jak naposledy bojoval se Sasukem celou bitvu jakoby jenom hrál, aby ho Sasuke porazil a mohl mu tím předat své schopnosti.

Asi si teďka kladete otázku, proč to udělal, když mohl stále žít... Itachi měl schopnost Mangekyou Sharingan, kterou získal tím, že zabil svého nejlepšího přítele. Tato technika je sice velice dobrá k boji ale má dvojitý účinek. Za nějakou dobu oslepnete a zemřete. Proto mu ty schopnosti (samozřejmě kromě Mangekyou Sharinganu :)dal, protože už pomalu ztrácel oči.

 

 

 

Znak prstenu: Suzaku "nachový pták". Itachi ho nosil na pravém prsteníčku.