Naruto Shippuuden recenze

Autor: Kuromaru (zkušený Anime fanoušek, který už má více než pár desítek anime za sebou .)

 

 

ÚVOD: Tak toto bude krátké, přece jen všechno máte v recenzi na Naruta a k jeho pokračování Shippuuden není nic moc co dodat. Takže pro podrobnější popis si zajděte do sekce Naruto a tam jukněte na delší a podrobnější recenzi ;) Rychlý odkaz ZDE!

Pro ty co to nevědí, Naruto Shippuuden je pokračování anime Naruto. Naruto nám zestárne a zmoudří. Stejně tak zestárnou i jeho přátelé (i když na některých to není vůbec znát :).

 

PŘÍBĚH: Příběhově se anime více rozjíždí, dalo by se říci, že předchozí Naruto byl pouze takový úvod k celému velkému příběhu Naruto Shippuuden – hledání Sasukeho a boj proti Akatsuki. Jde tedy opravdu do tuhého, boje v předchozím Narutovi se vám budou oproti tomuto zdát jen jako nějaká oťukávačka (výjimka jsou boje proti zvučné pětce a finální boj Naruto x Sasuke :). Postupně bude vše gradovat, a během toho nás také navždy opustí i pár kladných postav (je vidět že Kishi se s klaďasi nemazlí tak jako třeba Tite Kubo – Bleach)

[NÁSLEDUJÍ SPOILERY!]

Vše samozřejmě vyvrcholí 4. Světovou ninja válkou, takže je opravdu na co se těšit. Tady půjde už o osud všech ninja zemí, ne jen o získání titulu chuunina (který mimochodem všichni kromě Naruta získali).

[KONEC SPOILERŮ.]

Naruto nám dospívá, takže postupně ubyde několik trapných vtípků a debilovin, i když pořád to bude Naruto, takže velkou změnu nečekejte.

 

GRAFIKA: Anime je novější, takže s jistou změnou k lepšímu se počítá. I když není nijak moc patrná. Ke klasickým anime scénám přibyde i něco na způsob cgi scén (ale nebude jich moc, naštěstí protože nejsou nic moc) . 

HUDBA: Řekl bych že oproti Narutovi se nezměnila. Pořád stejně dobrá, jak už ost tak openingy a endingy, dokonce si troufnu říci, že kvalita endingů se možná i zlepšila, ale tady to záleží hlavně na vkusu posluchače. 

 

ZÁVĚR: V příběhu je opravdu na co se těšit, souboje budou propracovanější a schopnosti soupeřů silnější (už žádné oťukávání ale techniky neúprosně ničící nepřítele i s jeho okolím J) a velmi zajímavé je pozorovat Naruta jak zmoudřel. Nutno podotknout, že tohle jeho dospívání se Kishimotovi velmi povedlo a jen to podtrhuje to, že postavy v Narutovi jsou opravdu promyšlené a především náš hlavní blonďák. 

Pokud jste viděli seriál Naruto tak byste byli opravdu blázni, kdyby jste se následně nezačali dívat na Naruto Shippuuden.