Hellsing OVA recenze

Autor: Kuromaru (zkušený Anime fanoušek, který už má více než pár desítek anime za sebou)

 

ÚVOD: Takže, předem bych chtěl říct že Hellsing Ultiate OVA je milionkrát lepší než starý třináctidílný Hellsing. 

Při prvních dílech rozdíl až tak moc nepoznáte. Až na to, že OVA má kvalitnější hudbu a především grafiku a animaci, je příběh stejný. To se ale po pár dílech změní. OVA má totiž, na rozdíl od starého Hellsinga, příběh podle mangy. Ti co se dívají na anime s fillery asi hned pochopí, proč je OVA lepší xD. Ano příběh který není podle mangy je sice fajn, ale oproti tomu z mangy v OVA je to nic. OVA má totiž naprosto skvělou zápletku a především souboje a vlastně všechno, ale o tom níže. 

Normálně nepopisuju v recenzích příběh, ale jelikož Hikage má na stránkách příběh jen od staršího Hellsinga, tak tu musím něco málo k OVAčku napsat. 

 

DĚJ: Victorie Seras je zachráněna upírem Alucardem před ghůly. Stejné jako v třináctidílném. Následuje seznamování Victorie s tím, co to znamená být upírem a pak také útok dvou upírů na organizaci Hellsing. Pořád stejné ano. 

Poté už je ale příběh jiný. Následuje odhalení nacistické upírské organizace Millenium, která hodlá v čele s šíleným Majorem rozpoutat válku. Do toho všeho se zapojí Vatikán a organizace Iskariot (všichni co viděli starý Hellsing pamatují jistě Alexandra Andersona ). Výsledek je takový, že Řád protestantských rytířů Hellsing, nacistická skupina Millenium a Vatikánem zorganizovaná křížová výprava, se střetnou v Londýně a vypukne krvavá řežba.

POSTAVY: Právě v tu chvíli nastává to nejlepší. Oproti starému Hellsingu je tu mnohem více postav. Samozřejmě zůstává úžasný upír Alucard a šílený Alexander Anderson jako ti největší rivalové a také náš oblíbený Walter Dornez, stejně tak na nervy občas lezoucí Victorie a chladná Integra Faibrook Wingates Hellsing, ale přibyde mnoho záporáků jako mladá bláznivá upírka Rip van Winkle, roztomilý (a můj nejoblíbenější J) kočičí kluk se sebevražednými sklony Schrödinger (ano kočičí kluk má spojitost se schrödingerovou kočkou, jeho jméno není náhoda), nesmíme opomenout ani bláznivého Majora, jeho podřízeného Doctora, a ani jediného vlkodlaka v celém Hellsingu kapitána Hanse Günsche, z Iskariotu pak bláznivého fanatika Enrico Maxwella.

Teď si asi říkáte, to je dost záporáků, tak se zamyslete nad starým Hellsingem. Kdo tam byl? Jen stupidní slizkej Inkognito. Co se týče postav, nemůže se starý Hellsing s Hellsing OVA srovnávat. 

Postavy jsou opravdu propracované. A to tím způsobem, že každý je tu cvok, ale každý nějak jinak. Major diriguje bitvu, Alexander se směje a řve EJMEN!!!, Maxwell řve ze zaskleného papamobilu na celý Londýn a van Winkele si zpívá píseň z opery Der Freischütz a při tom vraždí vojáky. Ano je to šílené ale je to prostě něco, co jinde neuvidíte nehledě na to, že každá postava má svou minulost a ta se během anime odhalí. 

SOUBOJE: Teď něco asi k té nejpodstatnější části a to jsou boje. Hellsing je anime plné bojů a to krvavých, brutálních a někdy i trochu perverzních. Každá postava umí něco jiného a většina hlavních protagonistů je skoro nesmrtelných, takže uvidíte stříkat krev, praskat kosti, létat vnitřnosti, ale vaši oblíbenci to vždy (téměř xD) přežijou. 

GRAFIKA: K animaci a grafice jsem se asi vyjásřil už na začátku. Je vážně dobrá, Hellsing má typický styl kresby a určitě se vám zalíbí. 

HUDBA: Hudba je dobrá, ale možná by mohla být i lepší. Každopádně krásně podtrhuje atmosféru a to stačí. 

 

ZÁVĚR: Takže shrnutí? Hellsing je kravé a bojové anime plné brutality, ve kterém se přesto ale vyskytuje smysluplný a chytavý příběh a skvělé postavy jejichž šílenost je nepopsatelná. V dnešní době kdy na každém rohu vidím Twillight a podobné kraviny je Hellsing opravdu záchranou dobrého mínění o upírech a vlkodlacích (i když ti se tam jen mihnou). 

Takže pokud máte už plné zuby barevných fillerů a chcete něco drsnějšího, krvavého a hlavně úžasně akčního tak je Hellsing něco určitě pro vás. Hlavně si dejte pozor a dívejte se na OVA!!! Ten starý neova za moc nestojí.